Afrykańskie barwy na myślenickim Rynku - Orszak Trzech Króli
W dniu 6 stycznia 2026 roku członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w dorocznym Orszaku Trzech Króli, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Nadzieją się cieszą”. Nasza miejscowość miała za zadanie reprezentować kontynent afrykański, co wymagało od uczestników dużego zaangażowania, kreatywności oraz odwagi w zaprezentowaniu wyrazistej oprawy wizualnej. Członkowie Stowarzyszenia wykonali elementy charakteryzacji oraz bogate stroje, wśród których znalazły się kostiumy inspirowane postaciami faraonów, kulturą mieszkańców Afryki oraz różnymi tradycjami plemiennymi. W barwnym korowodzie wyróżniały się motywy fauny afrykańskiej, tradycyjne nakrycia głowy i etniczna biżuteria
Orszak sformował się na Dolnym Przedmieściu i stamtąd ruszył w kierunku Myślenickiego Rynku. Tam odbył się uroczysty pokłon Trzech Króli, wspólne kolędowanie oraz prezentacja jasełek. Dziękujemy wszystkim za odważny i pełen pasji udział, jednocześnie już teraz gorąco zachęcając do współtworzenia kolejnej edycji. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do dołączenia w przyszłym roku i wspólnego maszerowania na kolejnym orszaku.



















