Hu, hu, ha zima zła?

To była wyjątkowo pełna wrażeń sobota dla wszystkich, którzy zdecydowali się wyruszyć z nami na zimową wyprawę pełną przygód. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Beskidzkim w Wiśle, gdzie pani przewodnik przybliżyła nam codzienne życie górali, prezentując dawną architekturę oraz eksponaty związane z pasterstwem i rolnictwem. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w kuźni, w której dzieci mogły na żywo obserwować pracę kowala, a następnie warsztaty pisania gęsim piórem, będące dla wielu nie lada wyzwaniem.

 

480796473 617676450964266 1779408439942565043 N 768x1024
480851778 617680754297169 1200119763885326096 N 768x1024

Po tradycyjnym obiedzie w muzealnej karczmie udaliśmy się do doliny Białej Wisełki na wyczekiwany kulig w przepięknej, zimowej scenerii. Dopełnieniem dnia było wspólne biesiadowanie w kolybie przy ognisku, gorącej herbacie i pieczonych kiełbaskach, a także spontaniczna bitwa na śnieżki, która dostarczyła wszystkim mnóstwo radości. Najlepszym podsumowaniem tego udanego wyjazdu były słowa uczestników, którzy uznali tę wyprawę za swoją najlepszą wycieczkę.