Terenowa Gra o Konstytucje
W zabawie wzięło udział sześć zespołów ze Szkoły Podstawowej oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Osieczanach. Dzieci i młodzież jak zwykle nie zawiodły – mimo kapryśnej pogody, która przygotowała nam kilka niespodzianek, wszyscy bezpiecznie przeszli wyznaczoną trasę.
Podczas wędrówki uczestnicy poznawali nieznane dotąd zakątki naszej miejscowości i pogłębiali wiedzę o konstytucji, której dotyczyła cała gra.
Na trasie na uczestników czekało wiele ciekawych wyzwań. Pierwszym z nich było zdobycie specjalnego wydania „Monitora Królewskiego”, w którym ukryte zostały odpowiedzi do trudnych zagadek. Następnie grupy musiały odnaleźć tajemnicze koperty, zalakowane królewską pieczęcią. Zawarte w nich zadania były niezbędne w finałowej części gry, kiedy to zespoły mierzyły się z wielką krzyżówką o konstytucji. W tej rywalizacji liczyła się nie tylko wiedza, ale również spryt i czas!
Na zakończenie dnia czekała na wszystkich zasłużona nagroda – wspólna pizza, wręczenie upominków i mnóstwo uśmiechów.
Dziękujemy Joannie Janus z naszego Stowarzyszenia za przygotowanie świetnego scenariusza i czuwanie nad realizacją całej gry. Słowa podziękowania kierujemy także do księdza proboszcza za udostępnienie altany pod kościołem, mądre słowa skierowane do uczestników oraz dodatkowe nagrody dla zwycięzców. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom i samym uczestnikom za wspaniałą atmosferę i wspólną zabawę!




















